a

פייסבוק

אינסטגרם

כל הזכויות שמורות 2018 למשרד עורכי דין צורי סבן ושות'

9:00 - 17:00

שעות פעילות המשרד ימי א' - ו'

1700-70-10-15

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

פייסבוק

אינסטגרם

Русский

תפריט
 

נהיגה בשלילה – נהיגה בזמן פסילה

עורך דין תעבורה צורי סבן > נהיגה בשלילה – נהיגה בזמן פסילה
נהיגה בכביש מהיר - צורי סבן

נהיגה בשלילה - החוק

הנהג צפוי לעונש של 3 שנות מאסר וזאת מכח סעיף 67 לפקודת התעבורה. עונשים חמורים יותר מושתים על נהגים אשר כבר הורשעו בעבר בגין נהיגה בשלילה. במקרים אלה המדינה מגישה בקשות למעצר עד לתום ההליכים המשפטיים.

אם הרישיון חשוב לכם אתם זקוקים לייצוג, ליווי והגנה משפטית, לצוות מקצועי ואמין אשר יגן לכם על הרישיון! זה מה שאנחנו יכולים להציע במשך שנים רבות של ניסיון!

טיפלנו במשך מספר רב של שנים בפני מאות נהגים אשר קיבלו הזמנות לדין בגין עבירה של נהיגה בזמן פסילה ובשל הייצוג המשפטי שלנו זוכו מהעבירה המיוחסת להם, או שהאישום המיוחס להם בוטל או שונה לעבירה קלה יותר, והביא לביטול דרישת המדינה למאסר, ולפסילת רישיון לתקופה קצרה.

 

נהיגה בזמן פסילה – עונשים


שלילת רשיון נהיגה הינה אחת הסנקציות העיקריות בהן נוקט בית המשפט בגין עבירות תעבורה. לרוב, נהגים רבים מודים בעבירה זו המיוחסת להם ומנמקים את הנסיעה במקרה חירום וכך למעשה הם מודים בעקיפין בידיעה על הפסילה ובעבירה של נהיגה בפסילה. אישום בגין נהיגה בזמן פסילה או נהיגה בשלילה הינו אישום חמור וההתמודדות עמו מורכבת, אולם גם במקרה זה קיימת אפשרות לזיכוי או להפחתה בעונש. על כן, יש לבחון את ראיות התביעה, את האופן בו נודע לנהג דבר פסילת הרשיון וכד'.

 

סוגי פסילות  – פסילת בית משפט | פסילת רישוי | פסילת קצין משטרה

נהיגה בשלילה - נהיגה בזמן פסילהפסילת בית משפט לתעבורה – פסילת בתי המשפט לתעבורה יכולה לחול על נהגים במספר דרכים. הנפוצה ביותר הינה פסילה אשר ניתנת במסגרת גזר הדין, בסיום משפטו של נהג אם במסגרת הסדר בין הצדדים ואם במסגרת הרשעה בסיום ההליך המשפטי. נפוצה פחות הינה פסילה עד לתום ההליכים, בעיקר המדובר בעבירות חמורות כגון עבירות של נהיגה בשלילה, נהיגה בזמן פסילה + התחזות לאחר, נהיגה בשכרות פעם שנייה, גרימת תאונת דרכים והימלטות מזירת התאונה, תאונות דרכים קטלניות וכד'. במקרים אלו ממש מגישה המאשימה כתב אישום ובקשה לפסילת הנהג החשוד עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו לעיתים תוך קציבת התקופה ולעיתים גם ללא קציבת התקופה. הנימוקים הם בדרך כלל נימוקי מסוכנות, אם כאשר המדובר במסוכנות הנובעת מעברו התעבורתי של אותו נהג ואם כאשר מדובר בעבירת תנועה כה חמורה שיש בה לחזק את רכיב המסוכנות הנלמד ממנה. פסילה נוספת הינה פסילה מסווגת, כאשר במקרה זה בתי המשפט לתעבורה פוסלים נהג מלנהוג בסוג כלי רכב מסויים ומאידך מתירים לאותו נהג לנהוג בסוג רכב אחר. כך למשל בית המשפט מחליט כי אותו נאשם יהא פסול על כל סוגי כלי הרכב למעט על סוג אופנוע או לחילופין על מלגזה בשטח המפעל וכהנה דוגמאות. הכל כמובן לשיקול דעתו של בית המשפט. לרוב סיווגי הפסילות מתגבשות לאחר הסדר בתיק עם המאשימה וכאן יש להדגיש כי המשטרה לרוב אינה מסכימה לסווג את הפסילה שכן במקרה שכזה סבורה היא כי אותו נהג לא נענש כלל, ואלמנט ההרתעה נפגע.

פסילה מנהלית ע"י קצין משטרה – פסילה מנהל

ית ע"י קצין משטרה מגיעה לרוב במקרים של עבירות תנועה במדרג הגבוהה כגון נהיגה בשכרות, תאונות דרכים עם נפגעים וכד'. במקרה שכזה לקצין המשטרה שיקול דעת נרחב באם לפסול את אותו נהג מלנהוג ואם לאו. יש ליתן תשומת לב לכך כי הקצין עורך השימוע ככלל יפסול תמיד נהגים הנחשדים כי נהגו בשכרות או בהשפעת סמים מסוכנים. שיקול דעתו של קצין המשטרה מופעל יותר בעבירות קלות יותר כדוגמת מהירויות מופרזות שאינם במדרג הגבוה של החריגה, או בתאונות דרכים עם אשם תורם של נהג מעורב או כאשר מדובר בתאונות דרכים עם נפגעים קל. לכאן ולכאן המדובר בפסילה לכל דבר ועניין ומי שנתפס נוהג בסמן פסילה, נתפס כמי שנהג בזמן פסילה.

פסילת משרד הרישוי – שיטת הניקוד

 

נהיגה בזמן פסילה – תנאים להחלה


החוק קובע כי די בעצם משלוח ההודעה בדואר רשום בכדי להקים חזקה על פיה הנהג מודע לכך שרשיונו נשלל, ומכאן שלא תעמוד לו הגנה לפיה לא ידע כי הוא נוהג בעת פסילה. חזקה זו כמובן שניתנת לסתירה, וכך, לעיתים, בית המשפט יראה את הנהג כאילו קיבל הודעה בדבר הפסילה, אף כאשר הלכה למעשה זו לא הגיעה לידיו. סתירת החזקה תתאפשר באם יוכח כי הנהג לא קיבל את ההודעה לידיו מסיבות שאינן תלויות בו.

קיבלת זימון לבית משפט? קבע/י פגישת ייעוץ ללא התחייבות

×
שלום,
במה אפשר לעזור?
צור קשר
נווט

צרו איתנו קשר
שינוי גודל פונט
ניגודיות
WhatsApp chat