a

פייסבוק

אינסטגרם

כל הזכויות שמורות 2018 למשרד עורכי דין צורי סבן ושות'

9:00 - 17:00

שעות פעילות המשרד ימי א' - ו'

1700-70-10-15

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

פייסבוק

אינסטגרם

Русский

תפריט
 

נהיגה במהירות מופרזת

צורי סבן ושות' עורכי דין > נהיגה במהירות מופרזת

עורך הדין צורי סבן בתוכנית בוקר ערוץ 10 העוסקת בעבירות מהירות מופרזת

מהירות מופרזת | אכיפה

1. מכשיר הממל"ז ( מד מהירות לייזר מסוג L.T.I 20 – 20)

2. מכשיר הדבורה (מכמונת רדאר |||BEE)

3.  מצלמות

 

מהירות מופרזת | עונש
עד חריגה של 30 קמ"ש ומטה בדרך עירונית הדוח הוא ברירת משפט בגובה של 750 ש"ח (8 נק' רישוי) או 250 ש"ח (ללא ניקוד רישוי) במהירות פחותה יותר. ועד חריגה של 40 קמ"ש ומטה בדרך שאינה עירונית הדוח הוא ברירת משפט בגובה של 750 ש"ח (8 נק' רישוי) או 250 ש"ח (ללא ניקוד רישוי) במהירות פחותה יותר.במקרים בהם המהירות גבוהה יותר ישנה חובת העמדה לדין :

– חריגה של 31 קמ"ש ומעלה בדרך עירונית (הזמנה לדין).

– חריגה של 41 קמ"ש ומעלה בדרך שאינה עירונית (הזמנה לדין).

לרוב במקרים בהם השוטר מבצע אכיפה ועוצר נהגים עם עבר תעבורתי מכביד / עבירה חוזרת / מהירות גבוהה באופן קיצוני / נהגים חדשים , יטול השוטר מהנהג את רישיון הנהיגה שלו ויזמן אותו לשימוע בפני קצין משטרה ביחידה הרלוונטית. כך למשל יכול למצוא עצמו הנהג נפסל לתקופה של 30 יום עוד בטרם החל משפטו (במקרה בו לא היה מעורב בתאונת דרכים).

אם הרישיון חשוב לכם אתם זקוקים לייצוג, ליווי והגנה משפטית, לצוות מקצועי ואמין אשר יגן לכם על הרישיון! זה מה שאנחנו יכולים להציע במשך שנים רבות של ניסיון!

מהירות מופרזת | מכשיר ממלז
למכשיר הממל"ז טווח סטייה של 5 קמ"ש אותם יש להפחית מהמהירות המופיעה על הצג ואשר מוצגת לנהג. גם אם הנהג לא חרג מהמהירות המותרת במידה המחייבת העמדה לדין, לעיתים יש להגיש בקשה להשפט. ניתן לנסות ולערער על אמינות המדידה. הממל"ז כאמור אינו מגובה במצלמה ועל כן יכול לעלות ספק באשר לשאלה האם הרכב שתועד אכן היה רכבו של הנאשם.

בדיקת מאפיינים | מבחן ביצוע | מבחן הליכה | מבחן עמידה | מבחן הבאת אצבע לאף

על התביעה להוכיח שמכשיר הממל"ז פעל בצורה תקינה, הופעל על ידי מפעיל מיומן, אשר עבר הכשרה מתאימה, ואשר הפעיל את מכשיר הממל"ז בצורה נכונה ובתנאי שטח מתאימים.

מהן חלק מהבדיקות שיש לבצע בממל"ז?

1. את הכשרתו של השוטר המבצע אכיפה.

2. את אופן עריכת הבדיקות (בדיקה עצמית, בדיקת תצוגה, בדיקת תיאום ובדיקת כיול).

3. את פרטי הדו"ח.

4. את מרחק המדידה, תנאי השטח.

 

מהירות מופרזת | מצלמות קבועות

צילום מעיד לכאורה על מהירות הנסיעה של הרכב הנמדד, מספר הרישוי של הרכב, מקום הימצאו בעת הצילום וכד', ואולם גם דוח ברירת משפט המבוסס על תיעוד מצולם ניתן לעיתים לביטול.

כך למשל יש לבדוק:

1. מיומנותו המפעיל.

2. אופן הגשת הצילום לבית המשפט בצירוף המסמכים הדרושים.

3. תקינות המצלמה – בדיקות תקינות וביקורות חצי שנתיות.

4.אופן שמירת הסרט ותיעוד לגבי אחסון.

 

מהירות מופרזת | מכשיר הדבורה
מכשיר הדבורה (מכמונת רדאר), להבדיל ממכשיר לייזר, מצלמות נייחות או מכשיר הממל"ז הינו קל ונוח לתפעול והפעלה. השוטר האוכף יכול לקלוט באמצעותה את מהירות הנסיעה של הנהג בין אם הניידת עומדת ובין אם היא בתנועה. השוטר יכול לבחור את כיוונה של המכמונת גם לעבר רכבים המגיעים מהכיוון הנגדי.

מכשיר הדבורה | אכיפה
1. כאשר הניידת בעצירה
2. כאשר הניידת בתנועה עםכיוון נסיעתו של הנהג
3. כאשר הניידת בתנועה נגדכיוון נסיעתו של הנהג
לדבורה רדאר רחב, כך שהשימוש בה בעייתי כשהתנועה עמוסה.

 

מכשיר הדבורה | מצבי ההפעלה
1. שידור קבוע לפיו כאשר ייכנס לרדיוס הרדאר רכב החורג מהמהירות המותרת אזי מכשיר הדבורה ימדוד את מהירותו.
2. שידור מתפרץ (מצב של standby) לשידור מלא שבו ה סיכוי להיקלט הוא בגלאי נמוך .
3. שידור POP , זהו מצב בו מכשיר הדבורה מעריך באופן גס את מהירות הרכב המגיע בכיוון הניידת. כאשר המהירות נמדדת במצב זה, הממצא אינו קביל בבית המשפט.

פאנל הדבורה מותקן בתוך הניידת מעל לוח המחוונים. על הפאנל מופיע איור של הניידת וסביבו חיצים המורים על כיוון ההפעלה של הדבורה, ומוצגת בו המהירות של הרכב הנאכף ומהירות הניידת. התאמה בין מהירות הניידת בלוח המכוונים לבין המהירות המופיעה בפאנל מכשיר הדבורה, מאפשרת לשוטר בין היתר לבדוק את תקינות מכשיר הדבורה.טיפלנו במשך מספר רב של שנים בפני מאות נהגים אשר קיבלו הזמנות לדין בגין עבירה של נהיגה במהירות מופרזת ובשל הייצוג המשפטי שהענקנו זוכו נאשמים רבים מהעבירה המיוחסת להם, או שהאישום המיוחס להם בוטל או שונה לעבירת מהירות קלה יותר.

 

על המאשימה להמציא:

1. טופס ביקורת תקופתית של מכשיר הדבורה. 

2. תעודת עובד ציבורבנוגע לביקורת תקופתית שנערכה למכשיר הדבורה

3. כרטיס מכשירהדבורה

4. יומן הפעלה של מכשיר הדבורה.

5. חוו"ד מומחה

6. הזמנה לדין הכוללת פירוט נסיבות המקרה

7. זכרון דברים מהאירוע בנוגע לשוטרים נוספים מעורבים.

8. טופס שימוע המתעד את השימוע שנערך לנהג.

 

מכשיר הדבורה | בדיקות כיול
1. צורך ש הרכב הנמדד יהיה מבודד לחלוטין בנתיב כיוון הנסיעה. שני רכבים אשר יהיו אחד אחרי השני וישמרו על מרחק סביר בינם יהיו "מוגנים" מהדבורה.

2. באכיפת מהירות כלי רכב בכיוון המנוגד לכיוון בו נוסעת הניידת, על הניידת יהא לבצע פניית פרסה, ולעיתים רבות יש איבוד קשר עין עם הרכב הנאכף וניתן לטעון טענה לאי שמירה על קשר עין רציף מרגע הבחנת ביצוע העבירה ועד לעצירת הרכב הנאכף, כך שהתיק ייסגר מחמת הספק.

3. טווח האכיפה של הדבורה הוא מחרטום הניידת ועד למרחק של 1,219 מטרים. הדבר תלוי כמובן בגודל הרכב, בתנאי השטח ובתנאי מזג האויר. מכשיר הדבורה אינו יכול למדוד טווח, והדבר אינו מאפשר לשוטר לדעת באיזה מרחק נמצא הרכב הנאכף באופן מדוייק.

4. כאשר האכיפה מבוצעת ברכב הנוסע בכיוון הנגדי לכיוון תנועת הניידת על הרכב הנמדד להיות הקרוב ביותר לניידת ובודד בקטע ארוך מאוד. אם קיים עיקול בכביש, קשר העין ההכרחי נפגם. על כן, יש לבדוק שאכן קטע הכביש בו נמדד הרכב עונה לדרישות, וש לא היה רכב נוסף בטווח המדידה.

5. מכשיר הדבורה יבחר מבין כל קריאות המהירות שלה את הרכב הכי מהיר, ואולם השוטר לא יכול לברור בראייה את הרכב המהיר ביותר.

6. באם במקביל לנתיב בו נלכדתם קיים נתיב מקביל לאותו כיוון נסיעה, אזי השוטר לא יכול לומר בוודאות באיזה נתיב היה הרכב שנמדד לכאורה.

7. נהיגה ב הפרש 5 קמ"ש ממהירות הניידת הינה מהירות שבה מכשיר הדבורה לא יוכל למדוד את מהירות הרכב הנאכף.

8. ב אם מכשיר הדבורה יגיע מהחלק האחורי של הרכב הנאכף, אזי טווח הנעילה שלו יתקצר משמעותית.

9. POP זהו המצב המזוהה ביותר עם הדבורה. הרדאר משדר אות חלש מאוד כדי להעריך את מהירות המטרה. ממצאיה של הפעלה כזו pop, אינם קבילים בבית המשפט . מצב זה מוגבל לטווח של 400 מ' ואפשרי רק כאשר יש הפרדה בין כלי הרכב הנמדדים.

10. דיוק המדידה מצריך מעקב של לפחות 10 שניות (במהירות של 110 קמ"ש, למשל, על הניידת לנסוע לפחות 500 מ' מאחורי הרכב הנמדד).

11. בעיות חשמל בניידת כגון זליגות הצתה, הארקה לקויה וכו', יכולות לגרום לטעויות במדידה, כך למשל על פי הוראות היצרן יש להעביר כבל מסוכך ישירות ממצבר הניידת עד לכניסת ההזנה של מכשיר הדבורה.

12. גשם ואבק מקטינים את טווח הנעילה של הרדאר ברכב הנאכף.

13. הפרעות נוספות כגון שנאי חשמל, משדרי רדיו, שלטי ניאון או הפרעות מתח למיניהן, עלולים לשבש את פעולת רדאר ועל המפעיל להתחשב בנוכחותם.

14. על פי הוראת היצרן יש להתקין את אנטנת הרדאר במרחק של לפחות 40 סמ' מאדם, אולם ניתן היתר להתקנת האנטנה מעל לראש השוטר במרחק קטן יותר.

קיבלת זימון לבית משפט? קבע/י פגישת ייעוץ ללא התחייבות

×
שלום,
במה אפשר לעזור?
צור קשר
נווט

צרו איתנו קשר
שינוי גודל פונט
ניגודיות
WhatsApp chat