a

פייסבוק

אינסטגרם

כל הזכויות שמורות 2018 למשרד עורכי דין צורי סבן ושות'

9:00 - 17:00

שעות פעילות המשרד ימי א' - ו'

1700-70-10-15

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

פייסבוק

אינסטגרם

Русский

תפריט
 

עורך דין תאונות דרכים

עורך דין תעבורה צורי סבן > עורך דין תאונות דרכים
a

תאונות הדרכים הפכו בשנים האחרונות להיות מכה במדינה הגורמת לאין ספור הרוגים, פצועים בגוף ובנפש, הרס של משפחות ושל רכוש . נהג הנקלע לתאונת דרכים ללא קשר אם הוא אשם או לא, חשוב שיתקשר מידית לעו"ד תאונות דרכים כדי לקבל הנחיות מתאימות איך לפעול מרגע זה ואילך.

 טיפים של עו"ד צורי סבן לאופן ההתנהלות במקרה של תאונת דרכים

  • לתעד את המקרה, צילומים של כלי התחבורה המעורבים בתאונה, של מקום התאונה מזוויות שונות, הקלטות של שיחות, צילום מסמכי הביטוח של הנהג השני.
  • הגעה מהירה למוקד רפואי או לחדר מיון לצורך בדיקה כללית גם אם בשלב הראשון לא חשים בכאבים. שמירה על כל המסמכים הרפואיים, תוצאות הבדיקות וצילומי הרנטגן.
  • טיפול בנושא ימי המחלה עבור מקום העבודה. אם מדובר בתאונת עבודה יש למלא גם טופס ב – 250 ולבצע את המהלכים הנדרשים מול המוסד לביטוח לאומי.
  • הגעה לתחנת משטרה במועד מוקדם ככל האפשר, לצורך דיווח על פרטי התאונה וקבלת אישור על כך
  • פנייה לעורך דין תאונות דרכים מומלץ. עו"ד צורי סבן יעניק לנהג את הליווי המקצועי לאורך כל הדרך.

סוגי מקרי תאונות הדרכים שבהן מטפל עו"ד צורי סבן

 

תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה

תאונת דרכים שמתרחשת בדרך למקום העבודה, בדרך חזרה או במהלך הפעילות היומית, נחשבת גם כתאונת עבודה.

נושא זה מצריך טיפול שונה במקרה הכולל גם תביעת פיצויים מהמוסד לביטוח ומחברת הביטוח שביטחה את הרכבים בגין נזקי גוף.

תאונת דרכים בה מעורב אופנוע

תאונת דרכים שבה מעורב רכב דו גלגלי מצריכה טיפול מיוחד כיוון שלעיתים היא נחשבת כתאונה עצמית אם אין עדים שראו את התאונה, אם הנהג לא קיבל טיפול רפואי במקום או בבית חולים וגם לא קיים תיעוד משטרתי.

כדי להגיש תביעה יש להגיש את מלוא המידע ולהוכיח שלא מדובר בתאונה עצמית. יש לתעד את המסמכים, לצלם את המקום ואת מצבו של האופנוע לאחר התאונה. בדיקות גופניות הוא נושא אקוטי לאור העובדה שחבלות ופגיעות רבות מורגשות רק לאחר כמה ימים.

תאונת דרכים בה מעורבים הולכי רגל

הולכי הרגל שאינם חושבים על זמן התגובה הנחוץ לנהג כדי לבלום את הרכב, נוהגים להתפרץ לכביש . מצב זה יוצר במקרים רבים תאונת דרכים הגורמת לפציעה ואף למוות.

חוקרי המשטרה המגיעים לשטח, חוקרים את המקרה ומעבירים את מסקנותיהם לבית המשפט.

על עו"ד תאונות דרכים מוטלת האחריות להגן על הנהג הפוגע על פי פרטי המקרה הספציפי, להעביר הוכחות על מהירות הנסיעה של הרכב, על התנהלותו של הולך הרגל ועל גורמים נוספים שהשפיעו על מהלך הנסיעה.

תאונת דרכים קשה

תאונת דרכים קשה גורמת לנפגעי גוף ורכוש ובמקרים חריגים גם למוות. זה קורה לנהגים שהם זהירים בדרך כלל עקב היסח הדעת או לנהגים שנהגו בקלות דעת, בנסיעה באור אדום, בשכרות או תחת סם, במהירות נסיעה גבוהה מעל המותר וגורמים נוספים.

לאור העונשים החמורים הקבועים בחוק במקרים של גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים, הכוללים קנסות כספיים, תקופות מאסר הנעות בין כמה חודשים עד 14 שנים, עבודות שירות ושלילת רישיון לכמה שנים.

אם במהלך המשפט יוכח שהתאונה שבה נהרג אדם, נגרמה עקב חוסר אחריות של הנהג שהחליט לנהוג אף על פי שהיה עייף, שיכור או תחת השפעת סם קיימת סבירות גבוהה שהנהג יואשם בהריגה.

עורך הדין תאונות דרכים מומלץ צורי סבן עושה כל שניתן כדי להקל בעונשו של הנהג שחייו התהפכו לאחר המקרה, הוא מעביר עובדות ומסמכים לדרך ההתנהלות שלו בתחום התעבורה ובחייו בכלל כדי שבית המשפט יתחשב בו וייתן לו את העונש המינימלי או יזכה אותו על פי הנתונים הייחודיים.

תאונת דרכים בשטח C

עו"ד תאונות דרכים צורי סבן מתמחה גם בנישה הייחודית של תאונת דרכים שקרתה בשטח C . מדובר במקרים המתרחשים בשטחי הרשות הפלסטינית המוחזקים על ידי מדינת ישראל . חוק הפיצויים שנחקק בשנת 1975 חל גם על השטחים הללו ועל תאונות דרכים שבהן מעורבים אזרחים ישראלים פלסטינים ותיירים.

הדין במיקום זה הוא מורכב כיוון שהוא כולל הן את הדין הישראלי והן את ההסכמים עם הרשות הפלסטינית בכל הקשור לנושאים בתחומי הביטוח ותאונת דרכים.

תאונת פגע וברח

תאונת דרכים אשר בה נהג פגע בהולך רגל או בנוסעים של רכב אחר ועזב המקום בלי להגיש עזרה אלמנטרית של קריאה לשירותי הרפואה. במקרים רבים עקב הבהלה והלחץ, הנהג עוזב את המקום בלי לחשוב על ההשלכות של העזיבה . בית המשפט רואה בחומרה התנהגות זו במיוחד אם מדובר בגרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים ולכן הנהג נידון בדרך כלל לעונשים חמורים. עורך הדין צורי סבן עושה כל שניתן כדי להקל על עונשו עקב הנסיבות הקונקרטיות.

סיפורי הצלחה של עו"ד צורי סבן במקרים שונים של תאונות דרכים

בתיקים משפטיים רבים שניהול עורך דין צורי סבן, הושגו הצלחות רבות. לדוגמה,

נהג שנתפס נוהג בשכרות, התיק נסגר ללא פסילה .

נהג נוסף שנתפס פעמיים כשהוא נוהג בשכרות נעצר עד תום ההליכים ושוחרר ממעצר בית.

נהג שנתפס נוהג בשכרות קיבל חמישה חודשי פסילה בלבד אף על פי שריכוז האלכוהול בגופו היה פי 4 מהמינימום בחוק.

וקיימות הצלחות רבות נוספות.

נשמח לעזור גם לכם ברגעים הקשים שלכם לאחר שעברתם תאונת דרכים.
אתם מוזמנים להשאיר את פרטיכם במוקד כדי לקבל ייעוץ חינם. בנוסף לכך, במקרים דחופים אפשר לפנות למוקד החירום שלנו המאויש במשך 24 שעות ביממה.

קיבלת זימון לבית משפט? קבע/י פגישת ייעוץ ללא התחייבות

×
שלום,
במה אפשר לעזור?
צור קשר
נווט

צרו איתנו קשר
שינוי גודל פונט
ניגודיות
WhatsApp chat