פייסבוק

כל הזכויות שמורות 2018 למשרד עורכי דין צורי סבן ושות'

9:00 - 17:00

שעות פעילות המשרד ימי א' - ו'

1700-70-10-15

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

פייסבוק

Русский

תפריט
 

נהיגה בשלילה ונהיגה בפסילה

נתפסתם על נהיגה בפסילה? הגיע הזמן לחשב צעדים

הנהג צפוי לעונש של 3 שנות מאסר וזאת מכח סעיף 67 לפקודת התעבורה. עונשים חמורים יותר מושתים על נהגים אשר כבר הורשעו בעבר בגין נהיגה בשלילה. במקרים אלה המדינה מגישה בקשות למעצר עד לתום ההליכים המשפטיים.

הנה מה שצריך לעשות ברגע שנתפסתם על נהיגה בזמן שלילה:

אם הרישיון חשוב לכם אתם זקוקים לייצוג, ליווי והגנה משפטית, לצוות מקצועי ואמין אשר יגן לכם על הרישיון! זה מה שאנחנו יכולים להציע במשך שנים רבות של ניסיון!

נהיגה בשלילה

טיפלנו במשך מספר רב של שנים בפני מאות נהגים אשר קיבלו הזמנות לדין בגין עבירה של נהיגה בזמן פסילה ובשל הייצוג המשפטי שלנו זוכו מהעבירה המיוחסת להם, או שהאישום המיוחס להם בוטל או שונה לעבירה קלה יותר, והביא לביטול דרישת המדינה למאסר, ולפסילת רישיון לתקופה קצרה.

נהיגה בשלילה – עונשים

שלילת רשיון נהיגה הינה אחת הסנקציות העיקריות בהן נוקט בית המשפט בגין עבירות תעבורה. לרוב, נהגים רבים מודים בעבירה זו המיוחסת להם ומנמקים את הנסיעה במקרה חירום וכך למעשה הם מודים בעקיפין בידיעה על הפסילה ובעבירה של נהיגה בפסילה. אישום בגין נהיגה בזמן פסילה או נהיגה בשלילה הינו אישום חמור וההתמודדות עמו מורכבת, אולם גם במקרה זה קיימת אפשרות לזיכוי או להפחתה בעונש. על כן, יש לבחון את ראיות התביעה, את האופן בו נודע לנהג דבר פסילת הרשיון וכד'.

 

 

המכון הרפואי – האם גם הוא יכול לשלול רישיון?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הקרוי גם מרב"ד, יכול לשלול את רישיונם של הנהגים שמגיעים אליו. בין אם מדובר בנהג שעבר עבירת נהיגה בשכרות, נהג אשר נתפס נוהג במהירות גבוהה במיוחד ואפילו נוהג הסובל מבעיה רפואית ו/או נפשית – הוא יגיע לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. במסגרת הבדיקות, שחלקן פיזיות ומוטוריות וחלקן נפשיות (שיחה עם פסיכולוג / פסיכיאטר), תתגבש המלצה מטעם המכון הרפואי ותועבר אל משרד הרישוי. כאמור, המרב"ד יכול להמליץ על שלילת רישיונו של הנהג מטעמים של מסוכנות. כלומר, הנהג מסוכן, במכוון או שלא במכוון, לעצמו ו/או למשתמשים האחרים בדרך. ברוב המוחלט של המקרים, אם לא בכולם, משרד הרישוי מקבל את המלצת המרב"ד ומודיע על כך לנהג.

נהיגה בכביש מהיר - צורי סבן

המאמר נכתב ע"י:

עו"ד צורי סבן, עו"ד לענייני תעבורה, עם תואר ראשון במשפטים ובקרימינולוגיה וגם מגשר מוסמך ע"י לשכת עורכי הדין. לעו"ד סבן  ותק רב ונסיון בייצוג מאות לקוחות בכל הארץ מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועבירות תעבורה.

קיבלת זימון לבית משפט? קבע/י פגישת ייעוץ ללא התחייבות

×
שלום,
במה אפשר לעזור?
צור קשר
נווט

צרו איתנו קשר
שינוי גודל פונט
ניגודיות
WhatsApp chat