עורך דין תאונות דרכים

  • עורך דין צורי סבן
    עורך דין צורי סבן

תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה

תאונת דרכים שמתרחשת בדרך למקום העבודה, בדרך חזרה או במהלך הפעילות היומית, נחשבת גם כתאונת עבודה.

נושא זה מצריך טיפול שונה במקרה הכולל גם תביעת פיצויים מהמוסד לביטוח ומחברת הביטוח שביטחה את הרכבים בגין נזקי גוף.

תאונת דרכים שבה מעורב אופנוע

תאונת דרכים שבה מעורב רכב דו גלגלי מצריכה טיפול מיוחד כיוון שלעיתים היא נחשבת כתאונה עצמית אם אין עדים שראו את התאונה, אם הנהג לא קיבל טיפול רפואי במקום או בבית חולים וגם לא קיים תיעוד משטרתי.

כדי להגיש תביעה יש להגיש את מלוא המידע ולהוכיח שלא מדובר בתאונה עצמית. יש לתעד את המסמכים, לצלם את המקום ואת מצבו של האופנוע לאחר התאונה. בדיקות גופניות הוא נושא אקוטי לאור העובדה שחבלות ופגיעות רבות מורגשות רק לאחר כמה ימים.

תאונת דרכים של הולך רגל

הולכי הרגל שאינם חושבים על זמן התגובה הנחוץ לנהג כדי לבלום את הרכב, נוהגים להתפרץ לכביש. מצב זה יוצר במקרים רבים תאונת דרכים הגורמת לפציעה ואף למוות.

חוקרי המשטרה המגיעים לשטח, חוקרים את המקרה ומעבירים את מסקנותיהם לבית המשפט.

על עורך דין תעבורה מוטלת האחריות להגן על הנהג הפוגע על פי פרטי המקרה הספציפי, להעביר הוכחות על מהירות הנסיעה של הרכב, על התנהלותו של הולך הרגל ועל גורמים נוספים שהשפיעו על מהלך הנסיעה.

תאונת דרכים קשה

תאונת דרכים קשה גורמת לנפגעי גוף ורכוש ובמקרים חריגים גם למוות. זה קורה לנהגים שהם זהירים בדרך כלל עקב היסח הדעת או לנהגים שנהגו בקלות דעת, בנסיעה באור אדום, בשכרות או תחת סם, במהירות נסיעה גבוהה מעל המותר וגורמים נוספים.

לאור העונשים החמורים הקבועים בחוק במקרים של גרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים, הכוללים קנסות כספיים, תקופות מאסר הנעות בין כמה חודשים עד 14 שנים, עבודות שירות ושלילת רישיון לכמה שנים.

אם במהלך המשפט יוכח שהתאונה שבה נהרג אדם, נגרמה עקב חוסר אחריות של הנהג שהחליט לנהוג אף על פי שהיה עייף, שיכור או תחת השפעת סם קיימת סבירות גבוהה שהנהג יואשם בהריגה.

צורי סבן הינו עורך דין לתאונות דרכים מומלץ שמתחייב לעשות כל שניתן כדי להקל בעונשו של הנהג שחייו התהפכו לאחר המקרה, הוא מעביר עובדות ומסמכים לדרך ההתנהלות שלו בתחום התעבורה ובחייו בכלל כדי שבית המשפט יתחשב בו וייתן לו את העונש המינימלי או יזכה אותו על פי הנתונים הייחודיים.

תאונת דרכים בשטח C

עו"ד תאונות דרכים צורי סבן מתמחה גם בנישה הייחודית של תאונת דרכים שקרתה בשטח C. מדובר במקרים המתרחשים בשטחי הרשות הפלסטינית המוחזקים על ידי מדינת ישראל חוק הפיצויים שנחקק בשנת 1975 חל גם על השטחים הללו ועל תאונות דרכים שבהן מעורבים אזרחים ישראלים פלסטינים ותיירים.

הדין במיקום זה הוא מורכב כיוון שהוא כולל הן את הדין הישראלי והן את ההסכמים עם הרשות הפלסטינית בכל הקשור לנושאים בתחומי הביטוח ותאונת דרכים.

תאונת פגע וברח

תאונת דרכים אשר בה נהג פגע בהולך רגל או בנוסעים של רכב אחר ועזב המקום בלי להגיש עזרה אלמנטרית של קריאה לשירותי הרפואה. במקרים רבים עקב הבהלה והלחץ, הנהג עוזב את המקום בלי לחשוב על ההשלכות של העזיבה. בית המשפט רואה בחומרה התנהגות זו במיוחד אם מדובר בגרימת מוות ברשלנות בתאונת דרכים ולכן הנהג נידון בדרך כלל לעונשים חמורים. עורך הדין צורי סבן עושה כל שניתן כדי להקל על עונשו עקב הנסיבות הקונקרטיות.

עורך דין

צורי סבן

עורך דין תעבורה צורי סבן מייסד ומנכ"ל חברת עורכי הדין סבן ושות' המונה מספר עורכי דין במספר סניפים ברחבי הארץ, החברה עוסקת בענייני תעבורה והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים מזה מספר שנים. לעורך הדין סבן הצלחות ותקדימים רבים במסגרתם דאג והשיב לאלפי נהגים את רישיונות הנהיגה שלהם.

אודות >
קבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות

    דילוג לתוכן