Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 265 ביקורות
×
js_loader

עורך דין המכון הרפואי

 • עורך דין צורי סבן
  עורך דין צורי סבן

איך עורך דין המכון הרפואי יכול לעזור לי?

אם זומנת אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים או שעליך לחדש רישיון לאחר פסילה ארוכה של מעל לשנה, אם נשלל ממך רישיון הנהיגה, או שקבלת המלצה לאי-חידוש רישיון הנהיגה שלך מהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים, אם את/ה מעוניין לקבל את רישיון הנהיגה שלך במהירות לאחר שנשלל ממך, או שרישיונך נפסל ע"י משרד הרישוי בשל אי עמידה בדרישות בטיחותיות לנהיגה או בשל סיבה רפואית כלשהי, או שאת/ה מעוניין/נת להרחיב את דרגת הרישיון לרכב כבד או ציבורי – בכל המקרים הללו תצטרך לעבור את מבחני המרב"ד וכדאי לך לעשות זאת בליווי של עורך דין המתמחה בעינייני המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

 

מדוע לא כדאי להתמודד עם המכון הרפואי לבד? כיוון שאם לא תעברו את המבדקים במכון או בוועדת הערר של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, לא תהיה לכם אפשרות לגשת לבדיקה נוספת אלא לאחר שנה שלאורכה רישיונכם פסול ואסור לכם לנהוג. ייעוץ ליווי ע"י עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים טרם הבדיקות והגשת המסמכים למכון, ישפר באופן ניכר את סיכוייך לעבור את המבדקים בהצלחה.

מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המרב"ד – המכון הרפואי לבטיחות בדרכים עורך בדיקות רפואיות וכשירות רפואית עבור משרד הרישוי. הבדיקות בוחנות את התאמתו של הנבדק לנהיגה, ובהתאם ניתנת המלצה למשרד הרישוי האם לאשר את רישיון נהיגתו של הנבדק או שלא.

מתי מוזמנים למכון הרפואי

למכון הרפואי לבטיחות בדרכים מוזמנים על מנת לבדוק את כשירות הנהיגה, בד"כ בעקבות דיווח של גורמים כגון המשטרה, ביטוח לאומי, רשויות הצבא, רופאים ועוד. הסיבות בגינן נהג עלול להיות מוזמן למכון הן:

 • חידוש רישיון לאחר פסילה ארוכה של מעל לשנה
 • דיווח של רופא אודות בעיה ו/או הגבלה רפואית או נפשית
 • כאשר הנהג מעוניין להוציא רישיון לרכב ציבורי או רכב משא כבד
 • הפניה בשל גיל הזקנה בעל גיל 70
 • נהגים אשר עברו עבירות פליליות או תעבורתיות חמורות בהיותם נהגים או נהגים חדשים

בכל אחד מהמקרים הללו מומלץ מאד להסתייע בליווי וייעוץ של עורך דין המכון הרפואי. במידה ותוזמן למבדקים אישיותיים או במידה ותידרש להגיש מסמכים רפואיים שמאשרים את כשירותך הרפואית לנהיגה, רצוי להגיע מוכן ,בליווי עורך דין ועם הידע המתאים.

התמודדות מול המכון הרפואי - הכנה לבדיקות

שלב זה הוא החשוב ביותר כיוון שנהגים רבים כלל לא מבינים מדוע קיבלו זימון למרב"ד, ועלולים להחריף את מצבם בשל אמירה או משפט לא במקום, בגינם עשוי המרב"ד לסרב למתן אישור על כשירות לנהיגה. עורך דין המכון הרפואי יכין את הנבדק באופן המקיף ביותר לכל המבדקים שהוא הולך לעבור במרב"ד. לאחר שנבין את הסיבה שבגינה נשלח הנבחן למבדקים, נערוך סימולציה למבדקים השונים מול הפסיכולוג, הפסיכיאטר והנרקולוג וכן למבדקים הממוחשבים. הסימולציה הזו תאפשר לנהג להגיע מוכן לכל המבדקים, ותעלה את הסיכויים שלו בקבלת הכשירות לנהיגה. עצם ההכנה מפחיתה נזקים אפשריים במבדקים, אך גם במידה והנהג לא יעבור את הבדיקות, הפחתת הנזק תסייע להיכנס במצב טוב יותר לשלב הבא שהוא וועדת הערר במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

הגשת ערעור במכון הרפואי לבטיחות בדרכים

למרבה הצער פעמים רבות אנשים פונים אלינו לאחר הבדיקה במרב"ד כשמשרד הרישוי מצא כי אינם כשירים לנהיגה מסיבה רפואית או בשל "אי התאמה אישיותית". במקרה של שלילת רישיון ממשרד הרישוי, עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים יכין את כתב הערר לאחר שימשוך את התיק הרפואי שלכם מהמכון ויכין אותך לדיון בפני ועדת הערר. דווקא בגלל שבשלב זה קשה יותר לצמצם את הנזק שנעשה במבדקים הראשוניים, כדאי מאד להיוועץ בעורך דין המכון הרפואי, אשר רשאי לקבל את תוצאות המבדקים שנערכו לך ומשם לנסות לשפר את המצב. לדוגמא במידה ועורך הדין מצא כשל מצד בודקי המכון הרפואי, הדבר עשוי לסייע לך בהכנת קו ההגנה בפני ועדת הערר.

מה קורה במידה ולא עברתי ועדת ערר?

במידה והנבדק לא עבר את ועדת הערר ניתן להגיש ערעור על החלטת ועדת הערר לבית המשפט המחוזי. הערעור עוסק בשאלות משפטיות הלקוחות מהמשפט המנהלי. בית המשפט יחליט האם להחזיר את הרישיון לנהג בתנאים או שלא בתנאים, להחזיר את הנהג לבדיקות משלימות נוספות במרב"ד או לדחות לחלוטין את הערעור לשנה או לתקופה אחרת לפי שיקול דעתם. בערעור בפני בית המשפט המחוזי מדובר בהליך מורכב יחסית ולא זול, בו על הנבדק לשלם אגרה, וכן לעיתים ייקבע סכום עירבון גבוה שעשוי להגיע עד ל- 15,000 ש"ח ומטרתו להבטיח את הוצאות המדינה.

מדוע לא כדאי להתמודד לבד עם המרב"ד?

לעתים אנשים מתלבטים אם לסמוך על עצמם ולהתמודד לבד עם המבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים או מול ועדת הערר. הבעיה היא שלא כל האנשים מבינים מדוע בכלל הוזמנו מלכתחילה למרב"ד ומה הסיבה לפסילת רישיונם. ייתרה מכך הם אינם מכירים ולא מבינים לעומק את מהות המבדקים שהם הולכים לעבור. כשמדובר בוועדת הערר המבדק הוא קצר ביותר, וכפי שנאמר למעלה אמירה אחת קטנה עשויה להכשיל אתכם ולהביא לפסילתכם, כאשר לא תוכלו להיבדק שוב אלא לאחר שנה. בשל כל הדברים הללו לא מומלץ להתנהל לבד אלא כדאי לקחת ייעוץ וליווי משפטי וייצוג מקצועי של עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, שיסייע להם בהתמודדות נכונה למן הרגע הראשון .

עורך דין המכון הרפואי - עורך דין תעבורה צורי סבן

למשרד עורכי דין צורי סבן יש ניסיון עשיר בדיני תעבורה והתמחות מיוחדת בתחום המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. בזכות הליווי של משרידנו נהגים רבים נחלו הצלחה בהשבת הרישיון, בין אם מדובר באנשים שנשלחו למכון הרפואי בניגוד לרצונם, ובין אם מדובר במבקשי רישיון לרכב משא כבד או רכב ציבורי. תהליך הלווי של עורך דין תעבורה צורי סבן תלוי בשלב בו מגיע הנהג לקבל עזרה. אם הוא מגיע טרם הבדיקה במרב"ד, הוא יעבור את תהליך הסימולציות ויצויד בכלים שיסייעו לו לעבור את הבדיקה בהצלחה. במידה והנהג מגיע לאחר שנבדק במרב"ד ושם הוחלט לפסול את רישיון הנהיגה שלו, נדאג למשוך את התיק הרפואי מהמכון, להכין כתב ערר ולייצג אותו בפני הועדה או בית המשפט המחוזי בהתאמה.

הצלחות המשרד מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

רישיון נהיגה שהוחזר - סיפור הצלחה - ביטול קנס ודוח עם 6 נקודות תעבורה סיפור הצלחה על רישיון נהיגה שהוחזר לנהג שקיבל קנס ונקודות תעבורה רישיון שהוחזר לעלי עווד אללה - סיוע בקבלת אישור ממשרד הרישוי להרחבת רישיון הנהיגה הצלחה בהחזרת רישיון הנהיגה וביטול נקודות וקנס הצלחה בהחזרת רישיון הנהיגה רישיון שהוחזר לאליקו ליברטי - סיפור הצלחה - החזרת מספר סוגי רישיון נהיגה שונים החזרת רישיון נהיגה וסיוע בהתמודדות מול ועדת ערר רישיון הנהיגה הוחזר לאחר שלילה

עורך דין תעבורה

צורי סבן

עורך דין תעבורה צורי סבן מייסד ומנכ"ל חברת עורכי הדין סבן ושות' המונה מספר עורכי דין במספר סניפים ברחבי הארץ, החברה עוסקת בענייני תעבורה והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים מזה מספר שנים. לעורך הדין סבן הצלחות ותקדימים רבים במסגרתם דאג והשיב לאלפי נהגים את רישיונות הנהיגה שלהם.

אודות >
קבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות

  Google ג גוגל
  4.9
  מבוסס על 265 ביקורות
  ×
  js_loader
  דילוג לתוכן