פייסבוק

כל הזכויות שמורות 2018 למשרד עורכי דין צורי סבן ושות'

9:00 - 17:00

שעות פעילות המשרד ימי א' - ו'

1700-70-10-15

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

פייסבוק

Русский

תפריט
 

ועדת ערר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

עורך דין תעבורה צורי סבן > המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד) > ועדת ערר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המרב"ד הינו גוף השייך למשרד הבריאות ולמשרד הרישוי גם יחד, ותפקידו להמליץ מי כשיר לנהיגה מסיבות רפואיות ו/או נפשיות. האוכלוסיה שמגיעה אל המכון הרפואי היא מבקשי רישיון לרכב ציבורי או לרכב משא כבד, עברייני תנועה שסיימו ריצוי של פסילה או שלילה, נהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים ודווח עליהם על ידי המשטרה, נהגים הסובלים מבעיות רפואיות העשויות לפגוע בבטיחות כדוגמת ראייה או פרקינסון ועוד. נהגים אשר הוחלט כי אינם כשירים לנהוג, יכולים להגיש ערר על החלטתה של הועדה תוך 30 יום מיום מסירת ההודעה. ועדת ערר המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוקמה לטובת אלה שרוצים בדיקה חוזרת של התיק שלהם. אין ספק שנהג שהוגדר על ידי המכון לבטיחות בדרכים כ"בלתי כשיר לנהיגה" חש תחושות קשות של חופש שנלקח ממנו. כיום, רישיון נהיגה מקל על החיים באופן משמעותי ומאפשר להתנהל ביתר קלות. מבקשי רישיון נהיגה אשר סורבו לקבלת רישיון או בעלי רישיון נהיגה אשר רישיונם נלקח מהם, יכולים להגיש ערר על החלטת המכון הרפואי.

 

ערעור על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

במידה ואתם רואים את עצמכם כנפגעים מהחלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בכל הקשור לעניינכם, אל תהססו לערער העל החלטת המרב"ד! פעמים רבות זה מצליח. את הערר על החלטתה של הועדה יש להגיש בתוך 30 ימים מהיום בו התקבלה ההודעה ממשרד הרישוי על דחיית הבקשה לרישיון. במידה והערר אינו מתקבל, הנהג יכול להגיש בקשה נוספת שתדון בכשירותו לרישיון נהיגה לאחר כשנה, או לערער לבית המשפט המחוזי תוך 45 יום מיום מסירת ההודעה זוהי כמובן האפשרות המועדפת, בעיקר בעבור מי שאינם יכולים להסתדר ללא רישיון נהיגה או שפרנסתם תלויה בכך. את הערר מומלץ להגיש באמצעות עורך דין תעבורתי הבקיא בהליכים ובזכויות. לצד העניין המשפטי, חשוב להצטייד בחו"ד רפואיות הסותרות את החלטת הועדה. למשל, אם הוחלט על אי כשירות מסיבות נפשיות, מומלץ להגיע עם חו"ד של פסיכיאטר אשר ממליצות על מתן רישיון נהיגה. אל הערר יש להגיע עם המסמכים הרלוונטיים ועם אישור על תשלום האגרה.

 

הנחיות להגשת ערר

מבקש רישיון נהיגה או בעל רישיון נהיגה אשר רואה עצמו נפגע מהחלטת המכון יכול ואף רשאי להגיש ערר על החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בפני ועדת תל השומר תוך 30 יום מיום שהודעה על כך נמסרה לו על-ידי רשות הרישוי (תקנה 195א לתקנות התעבורה).

ההנחיות להגשת ערר לתל השומר ושובר תשלום אגרה נמסרות על-ידי רשות הרישוי במועד קבלת התשובה. ההנחיות להגשת ערר לועדת ערר תל השומר הן :

1. כתב ערר – יש לציין את הסיבה להגשת הערר, נימוקים בכתב הערר, ניתן ואף רצוי לצרף כל מסמך עדכני או רלוונטי וחוות דעת נגדית של רופאים מומחים רלוונטיים.

2. תשלום אגרה חובה, וצירוף צילום שובר האגרה לאחר ביצוע התשלום. אין לועדת ערר סמכות לפטור מתשלום האגרה.

 

ייצוג בוועדה על ידי עורך דין לתעבורה:

הגעה לערר בפני הועדה זוהי הזדמנות חד פעמית בזמן נתון. הפעם הבאה שניתן יהיה להמשיך להילחם על רישיון הנהיגה יהיה או בבית משפט או לאחר תקופה בת שנה. נהגים רבים מגיעים אל הערר לבדם, וחשים כי באמצעות סיפורים מרגשים אודות הצורך שלהם ברישיון נהיגה הם יצליחו לשכנע את יושבי הועדה. למרות הרצון הטוב, לא כך הדבר, ובחלק מהמקרים זה אף עלול להוביל לנזק חמור מכך, כיוון שהועדה יכולה אמנם להטיב עם הנהג, אך גם לשנות את ההחלטה לחמורה יותר. מסיבות אלה, עורך דין לתעבורה בעל ניסיון עשיר הוא הכתובת להצלת רישיון הנהיגה שלכם.

 

עו"ד צורי סבן – ניסיון עשיר בועדות ערר שיחזיר לכם את הרישיון

עורך הדין צורי סבן אוסף את החומרים הרפואיים, מציג חו"ד שונות, מצליח למצוא פרצות בחו"ד הראשונה של המרב"ד. חשוב לציין שערעור על ועדת הערר מתנהל בבית משפט מחוזי,. שם מתנהל הדיון בסוגיה משפטית ולא רפואית. כלומר, בית המשפט אינו מתערב בהחלטה רפואית של הועדה, אך כן בכל הקשור לזכויות הנהג ולהליך תקין של הועדה. עורך דין תעבורתי ומנוסה כמו צורי סבן מביא איתו ניסיון בניהול תיקים רבים של נהגים שרישיונם כמעט ונלקח מהם ולכן גם בקיא בפסיקות ובתקדימים.
ליצירת קשר

המאמר נכתב ע"י:

לעו"ד צורי סבן נסיון רב בייצוג מאות לקוחות בכל הארץ מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועבירות תעבורה.

×
שלום,
במה אפשר לעזור?
צור קשר
נווט

צרו איתנו קשר
שינוי גודל פונט
ניגודיות
WhatsApp chat