Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 265 ביקורות
×
js_loader

ביטול נקודות תעבורה

 • עורך דין צורי סבן
  עורך דין צורי סבן

משרד התחבורה מטיל נקודות תעבורה על סוגים שונים של עבירות תנועה. לכל סוג של עבירה קיימת קביעה מהי חבות הנקודות בגינה. זוהי שיטה למדידת סוג עבירות התנועה וכמות העבירות שאותן מבצעים הנהגים. רמת הנקודות שצבר כל אחד מהנהגים מאפיינת את רמת המסוכנות שלו, לאור הניקוד הגבוה שצברו בכל נקודת זמן. מטרת הנהגים היא לפעול לביטול או מחיקת נקודות תעבורה באמצעות עורך דין תעבורה.

הנה סרטון שיעזור להבין כמה דברים על מחיקת נקודות תעבורה.

נקודות תעבורה – אחרי כמה זמן נמחקות נקודות? שיטת הנקודות מהקל אל הכבד

קיומן של נקודות תעבורה בודדות, עד עשר נקודות אינן גוררות ענישה ולאחר שנתיים אם לא בוצעו עבירות נוספות חלה עליהן התיישנות עבירות תעבורה והנקודות הללו נמחקות באופן אוטומטי.

 • כשמספר הנקודות עולה על 12 ומגיע עד 22 נקודות חלה חובה על הנהג לעבור קורס נהיגה נכונה בסיסי, כדי למחוק את הנקודות הללו.
 • כשמספר הנקודות נע בין 34- 24 , מחויב הנהג לעבור קורס נהיגה נכונה ייעודי.
 • נהג שצבר למעלה מ – 36 נקודות, רישיונו ייפסל לתקופה של שלושה חודשים. בתום תקופת הפסילה הוא מחויב לעבור מבחן תיאוריה כדי לקבל בחזרה את רישיון הנהיגה שלו.
 • עד 20 נקודות, תוקפן של הנקודות הוא למשך שנתיים ומעל 22 נקודות, התוקף הוא למשך ארבע שנים ואז הן נמחקות באופן אוטומטי.

 

אם נהג צבר כמות עצומה של נקודות הנעה בין 36 ל – 72 נקודות ומעלה מכך, רישיון הנהיגה נפסל לתקופה בת תשעה חודשים. בתום פרק זמן זה על הנהג לעבור מבחן מעשי ומבחן בתיאוריה. אם מדובר בפעם השנייה בתוך שש שנים שהנהג מגיע לצבירה כה גבוהה של נקודות, רישיונו ייפסל לתשעה חודשים, והוא מחויב לעבור מבחן נהיגה מעשי, מבחן תיאוריה ובדיקה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
כדי לא להגיע לעונשים החמורים הקבועים בחוק, ייעשה הנהג כל שניתן כדי למחוק נקודות תעבורה.

 

רישיון הנהיגה הוא העצמאות של כל אדם לנסוע למחוז חפצו בכל זמן שהוא רוצה ואי קיומו של רישיון נהיגה תקף במקרה של פסילה יכביד מאד על התנהלותו היום יומית של הנהג. במקרים רבים פרנסתו של הנהג תלויה ברישיון נהיגה בר תוקף.

ביטול נקודות תעבורה - מדוע זה חשוב?

מידת העונש העולה בהדרגה בהתאם לכמות הנקודות ולחומרתן של העבירות, מציבה קשיים רבים בפני הנהגים ולכן הם מחפשים דרכים למחיקת נקודות עבירות תנועה כדי שלא ייאלצו לעבור שוב קורסי נהיגה בסיסיים או מתקדמים. יזדקקו לעבור שוב מבחן תיאורטי, מבחן מעשי בנהיגה ורישיונם עלול להיפסל לכמה חודשים דבר שיכביד עליהם מאד.

איך מוחקים נקודות תעבורה?

מחיקת נקודות תעבורה בעזרת ייעוץ המשפטי – אלו הם הדרכים שבהן יכול עורך דין תעבורה לסייע, על מנת למחוק או להפחית נקודות:

 • הפחתת נקודות: במקרה זה יבחן עורך הדין את העבירה בה נאשם הנהג ויבחן האם ניתן להמירה לעבירה אחרת שמתאימה יותר לסוג העבירה בפועל שביצע הנהג
 • הסדר טיעון: עורך הדין יכול לסלול את הדרך להסדר טיעון אשר יפחית את הענישה בגין עבירות התנועה.
 • בקשה לעמוד לדין על עבירת תנועה בגינה ניתנו הנקודות. עורך הדין יכול להגיש בקשה להפחתת הנקודות בגין העבירה או ביטולה לחלוטין דבר שיובל לביטול הנקודות.
 • המרה לאזהרה: ישנם מקרים בהם שילוב בין ותק הנהג ולהיסטוריית הנהיגה שלו יכולים לסייע בשינוי העונש לאזהרה.

עו"ד צורי סבן הוא עורך דין בעל ידע וניסיון רב בתחום התעבורה לאור השנים הרבות שבהם מילא תפקידים שונים במשטרת התנועה כמפקד וכתובע ונציג המדינה בפרקליטות מחוז דרום. המשרד מתמחה בתחומי התעבורה בלבד ולכן צבר ידע שלא יסולא בפז בכל המהלכים השונים שאפשר לבצע בנושא מחיקת נקודות תעבורה. מעבר לכך, עו"ד צורי סבן מודע לכל הפסיקות בבתי המשפט השונים לתעבורה ברחבי הארץ ואם זה ישרת גם את הלקוח שלו במקרה דומה, הוא משתמש בפסיקה זו כתקדים כדי לזכות בהחלטה זהה בתיק שאותו הוא מנהל.

הגשת בקשה לבית המשפט לתעבורה למחיקת נקודות

עורך דין תעבורה מודע לדרכים השונות לצורך הגשת בקשה למחיקת נקודות תעבורה שהוטלו אם קיים שבהן דופי. השוטרים שהחליטו על הניקוד לנהג מסוים, מחויבים לפעול על פי הנהלים שקבועים בחוק במקרים מסוג זה. קרו מקרים רבים שבהם הוכח בבית המשפט כי השוטרים לא פעלו על פי הנהלים ולכן הקביעה שלהם בדבר הטלת נקודות אינה חוקית. עו"ד צורי סבן מוכיח באופן מתוחכם אם יש במקרה ספציפי בעיה יסודית שהנקודות הוטלו שלא כדין ולכן הוא מבקש מבית המשפט את מחיקת נקודות תעבורה לאלתר.

 

השוטרים שעצרו את הנהג על עבירת תנועה כלשהי, אמורים להיות מיומנים ומוסמכים. לדוגמה קיימות פעולות מסוימות שהן רק בסמכותם של קציני משטרה. אם נהג קיבל עונש זה על ידי שוטר שאינו בדרגת קצין הרי שהעונש פסול מיסודו ולכן יש לבטל אותו.

 

השוטרים מבצעים בדיקות ייעודיות לנהגים כמו בדיקת ינשוף, יש לוודא כי אכן הטענות שטענו השוטרים הן נכונות, שהמכשיר היה מכויל ושתוצאותיו הן אכן תוצאות האמת. במקרים רבים הוכיח עו"ד צורי סבן שחלו טעויות במדדים השונים ושהטלת הנקודות בוצעה למעשה ללא בסיס עקב קביעה שגויה. לכן מוגשת בקשה לבית המשפט שלא לקבל את דרישת המשטרה ולבצע לאלתר מחיקת נקודות עבירות תנועה כיון שהן שנקבעו על סמך מידע שגוי .

התנהלות בעת קבלת קביעה על נקודות תעבורה

נהג החושב שקיבל קביעה על נקודות שלא כדין, מומלץ שישכור עורך דין מומחה בתחום התעבורה. הוא זה שילמד את המקרה וייצג את הנהג בדרך הנכונה והמקצועית ביותר. עורך הדין צורי סבן, ידריך את הנהג וייתן לו טיפים מעשיים להתנהלות בבית המשפט כדי להוכיח את חפותו של הנהג ולהוביל למחיקת נקודות תעבורה.

שאלות נפוצות ביטול נקודות תעבורה:

איך יודעים כמה נקודות יש לי?

יש מספר דרכים לבירור מספר הנקודות

 • דרך אתר האינטרנט: בפנייה מקוונת תוכלו לקבל תדפיס לביתכם. לטופס הבקשה לחצו כאן בנושא בחרו "פניה בנושא נקודות חובה"
 • שירות טלפוני: במוקד בטלפון 5678* – עליכם יהיה להזדהות עם מספר ת.ז ומספר רישיון נהיגה
 • עמדות שירות עצמי: ניתן להיעזר באתר כאן לאיתור מיקום עמדת השירות, התדפיס יינתן במקום
 • במשרד הרישוי: יש לזמן תור מראש בהתאם לאזור בו קיים משרד רישוי בקרבתכם

אחרי כמה זמן נמחקות נקודות באופן אוטומטי?

עד 10 נקודות: נמחקות אוטומטית לאחר שנתיים ללא עבירות נוספות. 12-22 נקודות: נמחקות לאחר קורס נהיגה נכונה ומבחן. 24-34 נקודות: נמחקות לאחר קורס נהיגה נכונה וקורס מתקדם ומבחן. 36-72 נקודות: נמחקות לאחר פסילת רישיון ל-3 חודשים ומבחן תיאוריה. 72 נקודות ומעלה: נמחקות לאחר פסילת רישיון ל-9 חודשים, מבחן תיאוריה, טסט ואישור מרב"ד. הנקודות לא ימחקו עד שלא יושלמו כלל התנאים הללו.

לסיכום:

 • עד 20 נקודות – לאחר שנתיים במידה ולא בוצעו עבירות חדשות
 • מעל 22 נקודות – לאחר ארבע שנים במידה ולא בוצעו עבירות חדשות ולאחר קיום קורס נהיגה נכונה.

לאתר משרד התחבורה והבטיחות בדרכים בנושא איפוס נקודות תעבורה

לטבלת נקודות תעבורה

לרשימה המלאה

האם קורס נהיגה מונעת מוחק נקודות?

נהג שקיבל מעל 12 נקודות תעבורה, הרי שהוא מחוייב במעבר של קורס נהיגה מונעת. במידה ולנהג יש פחות מ-20 נקודות, לאחר שנתיים הנקודות ימחקו לו. במידה ולנהג יש מעל 20 נקודות, הרי שתקופת הצבירה תשתנה בהתאם. במידה ונצבר לנהג 24-34 נקודות בתקופה זו, הרי שיחוייב לעבור קורס נהיגה מונעת נוסף.

מתי הנקודות נכנסות לתוקף?

נקודות יכנסו לתוקף מיום העבירה ועד שנתיים וזאת עד לתקרה של 20 נקודות, כל עבירת תנועה נמדדת בפני עצמה. מי שצבר 22 נקודות ויותר הן יהיו בתוקף ל 4 שנים. בכדי לאפס את הנקודות תצרכו לעבור קורס נהיגה בסיסי או מתקדם ואף פסילה בהתאם לחומרת הנקודות.

אחוזי הצלחה גבוהים בביטול נקודות!

אורי ביתא בוטל כל הדוח כולל הנקודות הכל חסניין תמיר ביטול ניקוד יחיאל מולוקנדוב ביטול נקודות כהן מצליח בוטלו הנקודות בלבד אולייניקוב אלכסיי בוטל כל הדוח יצחק מאיר שטול בוטל כל הדוח1

עורך דין תעבורה

צורי סבן

עורך דין תעבורה צורי סבן מייסד ומנכ"ל חברת עורכי הדין סבן ושות' המונה מספר עורכי דין במספר סניפים ברחבי הארץ, החברה עוסקת בענייני תעבורה והמכון הרפואי לבטיחות בדרכים מזה מספר שנים. לעורך הדין סבן הצלחות ותקדימים רבים במסגרתם דאג והשיב לאלפי נהגים את רישיונות הנהיגה שלהם.

אודות >
קבעו פגישת ייעוץ ללא התחייבות

  Google ג גוגל
  4.9
  מבוסס על 265 ביקורות
  ×
  js_loader
  דילוג לתוכן