פייסבוק

כל הזכויות שמורות 2018 למשרד עורכי דין צורי סבן ושות'

9:00 - 17:00

שעות פעילות המשרד ימי א' - ו'

1700-70-10-15

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

פייסבוק

Русский

תפריט
 

מחיקת נקודות תעבורה

עורך דין תעבורה צורי סבן > תחומי עיסוק > מחיקת נקודות תעבורה

משרד התחבורה מטיל נקודות תעבורה על סוגים שונים של עבירות תנועה. לכל סוג של עבירה קיימת קביעה מהי חבות הנקודות בגינה. זוהי שיטה למדידת סוג עבירות התנועה וכמות העבירות שאותן מבצעים הנהגים. רמת הנקודות שצבר כל אחד מהנהגים מאפיינת את רמת המסוכנות שלו, לאור הניקוד הגבוה שצברו בכל נקודת זמן. מטרת הנהגים היא לפעול לביטול או מחיקת נקודות תעבורה באמצעות עורך דין תעבורה.

הנה סרטון שיעזור להבין כמה דברים על מחיקת נקודות תעבורה.

נקודות תעבורה – מהקל אל הכבד

קיומן של נקודות תעבורה בודדות, עד עשר נקודות אינן גוררות ענישה ולאחר שנתיים אם לא בוצעו עבירות נוספות, הנקודות הללו נמחקות.

כשמספר הנקודות עולה על 12 ומגיע עד 22 נקודות חלה חובה על הנהג לעבור קורס נהיגה נכונה בסיסי, כדי למחוק את הנקודות הללו.
כשמספר הנקודות נע בין 34- 24 , מחויב הנהג לעבור קורס נהיגה נכונה ייעודי.

 

עד עשרים נקודות, תוקפן של הנקודות הוא למשך שנתיים ומעל 22 נקודות, התוקף הוא למשך ארבע שנים.
נהג שצבר למעלה מ – 36 נקודות, רישיונו ייפסל לתקופה של שלושה חודשים. בתום תקופת הפסילה הוא מחויב לעבור מבחן תיאוריה כדי לקבל בחזרה את רישיון הנהיגה שלו.

 

אם נהג צבר כמות עצומה של נקודות הנעה בין 36 ל – 72 נקודות ומעלה מכך, רישיון הנהיגה נפסל לתקופה בת תשעה חודשים. בתום פרק זמן זה על הנהג לעבור מבחן מעשי ומבחן בתיאוריה. אם מדובר בפעם השנייה בתוך שש שנים שהנהג מגיע לצבירה כה גבוהה של נקודות, רישיונו ייפסל לתשעה חודשים, והוא מחויב לעבור מבחן נהיגה מעשי, מבחן תיאוריה ובדיקה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
כדי לא להגיע לעונשים החמורים הקבועים בחוק, ייעשה הנהג כל שניתן כדי למחוק נקודות תעבורה.

 

רישיון הנהיגה הוא העצמאות של כל אדם לנסוע למחוז חפצו בכל זמן שהוא רוצה ואי קיומו של רישיון נהיגה תקף במקרה של פסילה יכביד מאד על התנהלותו היום יומית של הנהג. במקרים רבים פרנסתו של הנהג תלויה ברישיון נהיגה בר תוקף.

 

ביטול נקודות תעבורה – מדוע זה חשוב?

מידת העונש העולה בהדרגה בהתאם לכמות הנקודות ולחומרתן של העבירות, מציבה קשיים רבים בפני הנהגים ולכן הם מחפשים דרכים למחיקת נקודות עבירות תנועה כדי שלא ייאלצו לעבור שוב קורסי נהיגה בסיסיים או מתקדמים. יזדקקו לעבור שוב מבחן תיאורטי, מבחן מעשי בנהיגה ורישיונם עלול להיפסל לכמה חודשים דבר שיכביד עליהם מאד.

 

מחיקת נקודות תעבורה בעזרת ייעוץ המשפטי

עו"ד צורי סבן הוא עורך דין בעל ידע וניסיון רב בתחום התעבורה לאור השנים הרבות שבהם מילא תפקידים שונים במשטרת התנועה כמפקד וכתובע ונציג המדינה בפרקליטות מחוז דרום.

 

המשרד מתמחה בתחומי התעבורה בלבד ולכן צבר ידע שלא יסולא בפז בכל המהלכים השונים שאפשר לבצע בנושא מחיקת נקודות תעבורה. מעבר לכך, עו"ד צורי סבן מודע לכל הפסיקות בבתי המשפט השונים לתעבורה ברחבי הארץ ואם זה ישרת גם את הלקוח שלו במקרה דומה, הוא משתמש בפסיקה זו כתקדים כדי לזכות בהחלטה זהה בתיק שאותו הוא מנהל.

 

הגשת בקשה לבית המשפט לתעבורה למחיקת נקודות

עורך דין תעבורה מודע לדרכים השונות לצורך הגשת בקשה למחיקת נקודות תעבורה שהוטלו אם קיים שבהן דופי.
השוטרים שהחליטו על הניקוד לנהג מסוים, מחויבים לפעול על פי הנהלים שקבועים בחוק במקרים מסוג זה. קרו מקרים רבים שבהם הוכח בבית המשפט כי השוטרים לא פעלו על פי הנהלים ולכן הקביעה שלהם בדבר הטלת נקודות אינה חוקית. עו"ד צורי סבן מוכיח באופן מתוחכם אם יש במקרה ספציפי בעיה יסודית שהנקודות הוטלו שלא כדין ולכן הוא מבקש מבית המשפט את מחיקת נקודות תעבורה לאלתר.

 

השוטרים שעצרו את הנהג על עבירת תנועה כלשהי, אמורים להיות מיומנים ומוסמכים. לדוגמה קיימות פעולות מסוימות שהן רק בסמכותם של קציני משטרה. אם נהג קיבל עונש זה על ידי שוטר שאינו בדרגת קצין הרי שהעונש פסול מיסודו ולכן יש לבטל אותו.

 

השוטרים מבצעים בדיקות ייעודיות לנהגים כמו בדיקת ינשוף, יש לוודא כי אכן הטענות שטענו השוטרים הן נכונות, שהמכשיר היה מכויל ושתוצאותיו הן אכן תוצאות האמת. במקרים רבים הוכיח עו"ד צורי סבן שחלו טעויות במדדים השונים ושהטלת הנקודות בוצעה למעשה ללא בסיס עקב קביעה שגויה. לכן מוגשת בקשה לבית המשפט שלא לקבל את דרישת המשטרה ולבצע לאלתר מחיקת נקודות עבירות תנועה כיון שהן שנקבעו על סמך מידע שגוי .

 

התנהלות בעת קבלת קביעה על נקודות תעבורה

נהג החושב שקיבל קביעה על נקודות שלא כדין, מומלץ שישכור עורך דין מומחה בתחום התעבורה. הוא זה שילמד את המקרה וייצג את הנהג בדרך הנכונה והמקצועית ביותר. עורך הדין צורי סבן, ידריך את הנהג וייתן לו טיפים מעשיים להתנהלות בבית המשפט כדי להוכיח את חפותו של הנהג ולהוביל למחיקת נקודות תעבורה.

עורך דין צורי סבןהמאמר נכתב ע"י:

עו"ד צורי סבן, עו"ד לענייני תעבורה, עם תואר ראשון במשפטים ובקרימינולוגיה וגם מגשר מוסמך ע"י לשכת עורכי הדין. לעו"ד סבן  ותק רב ונסיון בייצוג מאות לקוחות בכל הארץ מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועבירות תעבורה.

הצלחות המשרד בביטול נקודות

 

ביטול קנס ו-6 נקודות תעבורה על אי חגירת חגורת בטיחות לאורי ביתא אורי ביתא – בוטל קנס ו-6 נקודות תעבורה על אי חגירת חגורת בטיחות

גם על רישיון הנהיגה של אורי ביתא שמרנו, אורי נעצר על עבירה של אי חגירת חגורת בטיחות, עבירת תנועה שהוא כפר בביצועה, נרשם כנגדו דוח תנועה עם קנס ו 6 נקודות. לאחר ייצוג משרדינו ולאחר שהוצגו טיעונים משפטיים, לרבות התיישנות עבירת תעבורה שהיא עבירת קנס או עבירת תעבורה אחרת שלא גרמה לתאונת דרכים, וזאת לאור סעיף 27ב לפקודת התעבורה, בצירוף סעיף 225א(א) לחוק סדר הדין הפלילי הקובע כי עברה שנה מיום ביצוע עבירת תנועה מסוג קנס, לא יוגש עליה כתב אישום ולא תומצא בעניינה הודעת תשלום קנס לפי סעיף 228(ב). כל הדוח בוטל, בוטל הקנס, בוטלו הנקודות, בוטלה העבירה כולה!

 

ביטול קנס ודוח עם 8 נקודות תעבורה על קריאת אס אם אס תוך כדי נהיגה לדני פשקוביץ דני פשקוביץ – בוטל קנס ודוח עם 8 נקודות תעבורה על קריאת אס אם אס תוך כדי נהיגה

גם על רישיון הנהיגה של דני פשקוביץ שמרנו, דני נעצר על עבירה של קריאת אס אם אס תוך כדי נהיגה, עבירה שהוא כפר בביצועה, נרשם כנגדו דוח תנועה עם קנס ו 8 נקודות. לאחר ייצוג משרדינו ולאחר שהוצגו טיעונים משפטיים, לרבות התיישנות עבירת תעבורה שהיא עבירת קנס או עבירת תעבורה אחרת שלא גרמה לתאונת דרכים, וזאת לאור סעיף 27ב לפקודת התעבורה, בצירוף סעיף 225א(א) לחוק סדר הדין הפלילי הקובע כי עברה שנה מיום ביצוע עבירת תנועה מסוג קנס, לא יוגש עליה כתב אישום ולא תומצא בעניינה הודעת תשלום קנס לפי סעיף 228(ב). כל הדוח בוטל, בוטל הקנס, בוטלו הנקודות, בוטלה העבירה כולה!

 

ביטול קנס ודוח עם 4 נקודות תעבורה על עבירת גרירת גרור

אלכסיי אולייניקוב – בוטל קנס ודוח עם 4 נקודות תעבורה על עבירת גרירת גרור

גם על רישיון הנהיגה של אלכסיי אולייניקוב שמרנו, אלכסיי נעצר על עבירה של גרירת גרור לאחר שלא מילא אחר תנאי הגרירה שנקבעו על ידי רשות הרישוי ברישיון הרכב של הגרור, נרשם כנגדו דוח תנועה עם קנס ו 4 נקודות. לאחר ייצוג משרדינו ולאחר שהוצגו טיעונים משפטיים, לרבות התיישנות עבירת תעבורה שהיא עבירת קנס או עבירת תעבורה אחרת שלא גרמה לתאונת דרכים, וזאת לאור סעיף 27ב לפקודת התעבורה, בצירוף סעיף 225א(א) לחוק סדר הדין הפלילי הקובע כי עברה שנה מיום ביצוע עבירת תנועה מסוג קנס, לא יוגש עליה כתב אישום ולא תומצא בעניינה הודעת תשלום קנס לפי סעיף 228(ב). כל הדוח בוטל, בוטל הקנס, בוטלו הנקודות, בוטלה העבירה כולה!

קיבלת זימון לבית משפט? קבע/י פגישת ייעוץ ללא התחייבות

×
שלום,
במה אפשר לעזור?
צור קשר
נווט

צרו איתנו קשר
שינוי גודל פונט
ניגודיות
WhatsApp chat