פייסבוק

כל הזכויות שמורות 2018 למשרד עורכי דין צורי סבן ושות'

9:00 - 17:00

שעות פעילות המשרד ימי א' - ו'

1700-70-10-15

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

פייסבוק

Русский

תפריט
 

קיצור זמני המתנה במרב"ד

אחת הסיבות לזמני ההמתנה הארוכים היא העובדה שקיימים בישראל בסך הכל שני מכונים רפואיים העוסקים ברישיון הנהיגה – בתל אביב ובחיפה. ממוצע האנשים המגיעים מדי שנה להיבדק במכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא 60,000 איש. רבים מהם הם נהגים אשר מבקשים לקבל רישיון נהיגה לרכבים כבדים ו/או לכלי רכב ציבוריים, דבר אשר מאריך את ההמתנה עבור מי שרישיון הנהיגה שלו נשלל והוזמן לבדיקות. הזמן אותו עובר אדם החל מהגשת הבקשה לרישיון נהיגה ועד לקבלת תשובה סופית עומד על שנה וחודשיים. אין ספק שמדובר בפרק זמן ארוך מאוד.

 

אמנם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים עובד על כמות תיקים גדולה ביותר, אך ההליך יכול להתקצר באמצעות פניה לעורך דין מומחה בתחום התעבורה, שעושה את העבודה בשבילך באופן מזורז ומקצועי. בנוסף לעניין הזמן, פניה לעורך דין תעבורתי במטרה לטפל בהוצאת רישיון נהיגה שעוברת דרך בדיקות במרב"ד, מעלה את הסיכויים לקבלת תשובה חיובית בעשרות אחוזים.

ערעור כאשר תשובת משרד הרישוי שלילית

מומלץ לערער על החלטת המכון עם עורך דין תעבורה שמצליח להשפיע על ההחלטה שהתקבלה. את הערר יש להגיש תוך 30 ימים מהיום בו התקבלה ההודעה בעיניכם ממשרד הרישוי אודות דחיית הבקשה לרישיון. אם הערר לא התקבל וההחלטה עומדת בעינה, ניתן להגיש בקשה נוספת למרב"ד לאחר כשנה, שידון שוב בכשירות של הנהג, או לערער לבית המשפט המחוזי תוך 45 ימים. זוהי האופציה הטובה ביותר, במיוחד עבור מי שתלוי ברישיון הנהיגה שלו או שמתפרנס בעזרתו (שליחים, נהגי משאית, נהגי מוניות ועוד). כאמור, את הערר מומלץ להגיש באמצעות עורך דין תעבורה הבקיא בנהלים ובזכויות המגיעות לכם. במקביל לסיוע של עורך דין מומחה, חשוב להגיע עם חוו"ד רפואית הסותרת את החלטות הועדה. לדוגמה, אם הוחלט על שלילת רישיון נהיגה מסיבה נפשית, כדאי להגיע עם חוו"ד של פסיכיאטר אחד לפחות, אשר ממליץ על מתן רישיון נהיגה/החזרת רישיון נהיגה.

 

ייצוג מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים עם עו"ד צורי סבן

צורי סבן הוא עו"ד מומחה לעבירות תעבורה, המתמחה בייצוג נהגים מול המכון הרפואי וועדות הערר שבתל השומר. לעו"ד סבן נסיון וידע רב בייצוג, ליווי או ייעוץ משפטי בתחומי הגשת ערר להחלטות המכון וכמו כן נסיון עשיר ואחוזי הצלחה גבוהים בהחזרת רשיונות.

 ליצירת קשר ובירור פרטים

 

המאמר נכתב ע"י:

עו"ד צורי סבן, עו"ד לענייני תעבורה, עם תואר ראשון במשפטים ובקרימינולוגיה וגם מגשר מוסמך ע"י לשכת עורכי הדין.
לעו"ד סבן  ותק רב ונסיון בייצוג מאות לקוחות בכל הארץ מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ועבירות תעבורה.

×
שלום,
במה אפשר לעזור?
צור קשר
נווט

צרו איתנו קשר
שינוי גודל פונט
ניגודיות
WhatsApp chat